WYDARZENIA

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci

Nasze Liceum włączyło się w akcję na rzecz fundacjii Garda, która ogłasza szkolną zbiórkę książek na cele statutowe fundacji. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany na pomoc dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

Termin zbiórki: 16.02.2017 r. - 24.02.2017 r.

Prosimy oddawać książki niezniszczone, w stanie bardzo dobrym, najlepiej wydane po 2006 roku. Wszystkie gatunki literackie są mile widziane!!!

Dziękujemy :)

 

Stypendium Rady Ministrów

W dniu 24 stycznia 2017 roku w „Sali Teatralnej”  Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów . Stypendyści otrzymali nagrody z rąk pani Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Wśród tej szczególnie uzdolnionej młodzieży znalazł się uczeń naszego Liceum – Grzegorz Kowal z klasy IIIa.

Grzegorzowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Poloneza czas zacząć…

Na 100 dni przed maturą uczniowie klas trzecich liceum bawili się na balu studniówkowym. Było bardzo wytwornie i elegancko; piękne Panie, szarmanccy Panowie. Bal rozpoczął się uroczystym polonezem, aby następnie przekształcić się w huczną zabawę. Wszyscy spędzili razem wspaniałe chwile, które na pewno na długo zapadną w pamięć.

A teraz już tylko czas na wzmożoną naukę i dobre wyniki na maturze. Wszak to egzamin dojrzałości…

 

Życzenia Świąteczne

Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty,

 

Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiędzie.

Jan Kasprowicz

 

 

 

Szlachetna Paczka

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP-2495-023714), chciał przekazać kilka słów od siebie.

 

 

Święto Patrona Szkoły – Szlachetna Paczka

Święto Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego uczciliśmy organizując, tradycyjnie już, Szlachetną paczkę. Naśladując Bogdana Jańskiego postanowiliśmy pomóc rodzinie Pana Łukasza, który samotnie wychowuje dwójkę dzieci Patrycję i Konrada. Organizacją pomocy dla rodziny zajęli się klasowi liderzy, tworząc Szkolną Drużynę Szlachetnej Paczki.

 

Święto Patrona Szkoły

W dniu 8 grudnia, jak co roku, obchodziliśmy w naszym gimnazjum Święto Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego. Zgodnie z naszą tradycją przeprowadziliśmy konkurs wiedzy na temat wydarzeń z życia Bogdana Jańskiego, przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Rzetelnie przygotowani przedstawiciele poszczególnych klas pierwszych odpowiadali na konkursowe pytania, a publiczność dopingowała swoich kolegów.  Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i co najważniejsze wiele nauczyli o Patronie swojej szkoły. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1d reprezentowana przez Wiktorię Klęk, Oliwię Mikołajczyk i Darię Turaczyk. Drugie miejsca zajęła klasa 1a w składzie: Julia Korbut, Paulina Ożarek, Małgorzata Szewczyk i trzecie klasa 1b Gabriela Adamowicz, Malwina Białas, Jakub Bulanda. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Z obchodami święta naszego Patrona nierozerwalnie łączy się udział społeczności szkolnej  gimnazjum i liceum w akcji „Szlachetna Paczka”, ale o tym opowiemy w następnym wpisie.

 

 
1 2 [3] 4 5 6 .. 26