Spotkanie z Grzegorzem Sudołem

Dnia 18 października 2013r. gościliśmy znanego polskiego lekkoatletę Grzegorza Sudoła, specjalizującego się w chodzie sportowym. Trzykrotnego olimpijczyka, uczestnika mistrzostw świata oraz srebrnego medalistę mistrzostw Europy. Zaproszony gość opowiedział o swojej karierze sportowej i przedstawił prezentację z igrzysk olimpijskich. Następnie przeprowadzono konkurs z nagrodami (sportowe koszulki), po którym uczniowie nawiązali rozmowę z Gościem. Na zakończenie Pan Sudoł rozdał autografy i  spotkał się z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym szkół.

My też jesteśmy wzorem

W piątek 04.10.2013 pierwszoklasistki z Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie (os. Niepodległości 19) odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki w Szkole Podstawowej Nr 101. Jako przykładne uczennice poprzez zabawę próbowały nauczyć dzieci z klasy „0” podstaw języka angielskiego. Dzięki pomocy i wskazówkom mgr Izabeli Fornalczyk, zajęcia angielskiego były nie tylko świetną zabawą dla maluchów, ale stały się także inspiracją dla Naszych „SUPER” koleżanek.

Dzień krwiodawstwa

Dnia 18 wrzesnia 2013 r. po raz pierwszy w naszym Liceum odbył się dzień honorowego krwiodawstwa. Organizatorem akcji jest Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi, którego koordynator do spraw kontaktów ze szkołami - Pan Leszek Chabinka -  współpracuje z uczącą w naszej szkole mgr Iwoną Warzechą. Pani Warzecha od lat zaangażowana jest w pomoc ludziom potrzebującym najcenniejszego leku jakim jest krew.

Super pomysły!

Jak zachęcić młodzież i dzieci do nauki języków obcych, tak aby na samo słowo „lekcja” nie pojawił się grymas na ich twarzach?
Ten powszechny problem rozwiązała Pani Izabela Fornalczyk, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum i Liceum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.

1 .. 23 24 25 [26]