Święto Patrona Szkoły

W dniu 8 grudnia, jak co roku, obchodziliśmy w naszym gimnazjum Święto Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego. Zgodnie z naszą tradycją przeprowadziliśmy konkurs wiedzy na temat wydarzeń z życia Bogdana Jańskiego, przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Rzetelnie przygotowani przedstawiciele poszczególnych klas pierwszych odpowiadali na konkursowe pytania, a publiczność dopingowała swoich kolegów.  Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i co najważniejsze wiele nauczyli o Patronie swojej szkoły. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1d reprezentowana przez Wiktorię Klęk, Oliwię Mikołajczyk i Darię Turaczyk. Drugie miejsca zajęła klasa 1a w składzie: Julia Korbut, Paulina Ożarek, Małgorzata Szewczyk i trzecie klasa 1b Gabriela Adamowicz, Malwina Białas, Jakub Bulanda. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Z obchodami święta naszego Patrona nierozerwalnie łączy się udział społeczności szkolnej  gimnazjum i liceum w akcji „Szlachetna Paczka”, ale o tym opowiemy w następnym wpisie.

Narodowe Czytanie 2016

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie z Kancelarii Prezydenta RP za udział  w piątej edycji Narodowego Czytania. Byliśmy jednym z 2200 miejsc, w których czytano wspólnie  „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wraz  z listem od  Pana Prezydenta,  na pamiątkę wspólnego czytania otrzymaliśmy unikalny , specjalnie wydany z  tej  okazji, egzemplarz tej powieści. List Pana Prezydenta i pamiątkową książkę można zobaczyć w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.

List pamiątkowy - otwórz

Honorowe krwiodawstwo

Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa , w naszej szkole, już 21 listopada (9.00 – 12.00). Zapraszamy wszystkich pełnoletnich i zdrowych uczniów oraz sympatyków.

Gwiazdka dla zwierzaka

Już od 3 listopada kolejny raz rusza w naszej szkole akcja Gwiazdka dla zwierzaka. Przez cały listopad i grudzień zbieramy karmę, koce, miski, zabawki i inne rzeczy potrzebne w krakowskim schronisku dla zwierząt. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Pomóżmy krakowskim psom i kotom przetrwać zimę!

Święto Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień 14 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej Gimnazjum im. Jańskiego. Pierwszoklasiści przyrzekali, że będą godnie reprezentować imię naszej szkoły, kierować się w życiu zasadami wzajemnego szacunku, sprawiedliwości i tolerancji, a także dbać o osobisty rozwój. Po złożeniu przyrzeczenia wychowawcy pasowali uczniów na gimnazjalistów i wręczyli im pamiątkowe plakietki.

Plan uroczystości w dniu 14 października 2016 r.

14 PAŹDZIERNIKA 2016 r. (PIĄTEK) JEST W NASZEJ SZKOLE DNIEM UROCZYSTYM.

NIE ODBYWAJĄ SIĘ WÓWCZAS ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE, ALE WSZYSCY UCZESTNICZYMY

W OBCHODACH ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Na stronie internetowej naszej szkoły zamieściliśmy szczególnie istotne informacje dotyczące organizacji i przebiegu egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2016/2017.  Bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi, aby wszelkie działania, podejmowane w związku z organizacją egzaminów, przebiegły sprawnie i pomyślnie zarówno dla szkoły, jak i naszych uczniów. Link do strony OKE umieszczony został w KĄCIKU UCZNIA – DO POBRANIA  oraz w KĄCIKU RODZICA -  EGZAMIN MATURALNY.

1 2 3 [4] 5 6 7 .. 26